40-års JUBILEUM - 15 April 2023

40-års JUBILEUM - 15 April 2023 från 15 April 1983 - 40% i rabatt på Crosstrainer i proffskvalité med produkter som du endast ser på kommersiella träningsanläggningar.

40-års JUBILEUM - 15 April 2023 från 15 April 1983

1983 sålde jag, Martin Maximus Börjesson mitt ( & Carls) första Kompletta gymmet till HSB genom dess VD. Lennart Oliv för den för tidens väldiga summa 200 000 kronor.

Med dessa pengar byggde jag, Martin, ensam om den gamla PK-Banken på Tempelgatan 1 i Mölndal.

Efter 4-5 månaders byggande stod det moderna gymmet klart med nya maskinparken från STI i Borås som fortfarande ägs av den legendariske Magnus Hellström.

Tillsammans med min duktiga kompanjon Carl Gunterberg drev vi gymmet Royal Gym, som ganska snart blev en formidabel succé både i form av antalet medlemmar, men framför allt i vårt sätt att bemöta och instruera medlemmarna i styrketräningens ädla konst.

Jag tog personligt ansvar för våra medlemmars träning, kost och behov av att få bekräftelse på seriös träning och minsta framsteg. Min extremt noggranna och ordningsamma kompanjon CG skötte om allt annat med bravur.

C-G - Carl Gunterberg driver idag 2023 Footactive, som säljer Inläggssulor för alla typer av skor och fotbesvär.

40-års JUBILEUM - 15 April 2023 från 15 April 1983 1983 sålde jag, Martin Maximus Börjesson mitt ( & Carls) första Kompletta gymmet till HSB genom dess VD. Lennart Oliv för den för tidens väldiga summa 200 000 kronor.  Med dessa pengar byggde jag, Martin, ensam om den gamla PK-Banken på Tempelgatan 1 i Mölndal.   Efter 4-5 månaders byggande stod det moderna gymmet klart med nya maskinparken från STI i Borås som fortfarande ägs av den legendariske Magnus Hellström. Tillsammans med min duktiga kompanjon Carl Gunterberg drev vi gymmet Royal Gym, som ganska snart blev en formidabel succé både i form av antalet medlemmar, men framför allt i vårt sätt att bemöta och instruera medlemmarna i styrketräningens ädla konst.  Jag tog personligt ansvar för våra medlemmars träning, kost och behov av att få bekräftelse på seriös träning och minsta framsteg.  Min extremt noggranna och ordningsamma kompanjon CG skötte om allt annat med bravur.  C-G - Carl Gunterberg driver idag 2023 Footactive, som säljer Inläggssulor för alla typer av skor och fotbesvär.


Köp en Crosstrainer-paket före den 30 April med 40% mängdrabatt 

 • Crosstrainer i proffskvalité med produkter som du endast ser på kommersiella träningsanläggningar.


HEMMAGYM KOMPLETTA PAKET- 40% Off - Så långt lagret räcker


Crosstrainer - 40% Off - Så långt lagret räcker

 1. Indoor Walking2 Crosstrainer    ex. 4 900kr

 2. Crosstrainer Flexstrider Base LifeFitness

 3. Crosstrainer 95T Black LifeFitness

 4. Crosstrainer REA på Technogym

 5. 8st Crosstrainer EFX885 Preco

 6. Crosstrainer Startrac PRO3

 7. Functional Walker 8810 från DK Fitness

 8. Crosstrainer Excite Syncro 700Sp

 9. Functional Walker 22-DK City

 10. Crosstrainer Precor EFX 576i

 11. Crosstrainer REA på Startrac-PRO

 12. Startrac PRO Crosstrainer

 13. Indoor Walking2Crosstrainer

 14. Life Fitness 95XCrosstrainer

 15. Precor 546 EFXPrecor

 16. EFX 885 Crosstrainer

Finns i olika paketformer beroende på vad du har för behov och behöver för att du ska kunna göra dina träningspass hemma istället för på gymmet.


Läs om Maximus Gym & Unika Träningsmetoder 

High Intensity Training är en styrketräningsmetod

Begagnad Gymutrustning

Läs om Maximus Gym & Unika Träningsmetoder  High Intensity Training är en styrketräningsmetod Begagnad Gymutrustning  Gymutrustning Begagnad Andra populära artiklar hos GymPartner är följande: SAS Ungdom Secondhand Mölndal Markiz Tainton MM Sports Malmö Crosstrainer


Andra populära artiklar hos GymPartner är följande:

SAS Ungdom

Secondhand Mölndal

Markiz Tainton

MM Sports Malmö

Crosstrainer i proffskvalité med produkter som du endast ser på kommersiella träningsanläggningar. Crosstrainer - 40% Off - Så långt lagret räcker Indoor Walking2 Crosstrainer    ex. 4 900kr  Crosstrainer Flexstrider Base LifeFitness